Duben 2017

Výkřik z davu

30. dubna 2017 v 13:50 | L |  Umělecký koutek
Co mi to tu tvrdíte?
Jaké bulíky na nos mi věšíte?
Proč mě klamete?
Pravda s vámi všemi stejně jednou zamete.

Jste snad lepší než ten předchozí?
Jste snad z jiné odnoží ?
Máte důkazy které mi pravdu doloží ?
Něco, co mě fakt položí ?
Ale mě už nepřesvědčíte..
už to neodčiníte.

Nejsem jak ti slepý voliči
ani hloupý buřiči
kteří vás stejně nepřekřičí.
Říkáte si ranhojiči,
ale ve skutečnosti jste jen bacilonosiči.

Či?

Snílek

26. dubna 2017 v 19:24 | L |  Umělecký koutek
Když jsem byla malá,
často jsem snila
o životě
radosti
případné marnosti.
A ted už si dělám jen starosti,
že jsem velká
a ztrácím veškeré dětské ctnosti.


Hlupák má před vzdělaným člověkem velkou výhodu - je sám se sebou vždy spokojený

19. dubna 2017 v 23:40 | L |  Úvahy/Zamyšlení
Aktuální téma týdne mě zaujalo. Myslím,že každý jsme už někdy zažili srážku s hlupákem "blbcem", na to se jen tak zapomenout nedá. Já posledním dobou zjištuji,že vlastně svět se skladá z velké většiny z hlupáků.. Tedy alespon ti "blbci" jsou v popředí, ty které vidíme v televizi, v novinách, na internetu a občas máme tu smůlu,že jsou to naši sousedé.
Nehrozí,že byste je nezaznamenalni,protože oni se rádi připomínají sami.

Dělím je na dvě skupiny. Ta první je taková ta normální hloupost,kterou všichni trpíme (pozor! ti kteří jsou v té druhé skupine si myslí,že ne) Tím myslím,že každý mámě něco v čem tolik nevynikáme, čemu prostě nehovíme. V takovém případě se pro jistotu do hovorů nezapojujeme,prostě posloucháme a přikyvujeme.. Pokud nás to nějak více tíží, tak si rozšíříme znalosti. Asi bych tomu neřekla vyloženě hloupost,spíše neznalost. Například,nemám problém přiznat,že jsem prostě "hloupá" na matematiku,je to taková moje španělská vesnice. A už vůbec nemám problém s lidmi,kteří svou hloupost přiznají,naopak..to ocenuji. Svým způsobem je to určitý projev inteligence. Co ale fakt nemohu vystát jsou z lidi u druhé skupiny o kterých tento článek je.

Snažila jsem se vybavit si nějaký prototyp hloupého člověka a vybavila se mi jedna má známa. Je to taková ta osoba,která všechno zná, o všem ví,všemu rozumí a samozřejmě všude byla. Takhle se prezentuje ona, realita je taková,že je to omezený člověk,bez přehledu,znalostí a určité pokory. Vy sami víte, že je to hloupá osoba,ale stejně vás dokáže rozčílit jako nikdo jiný.. znáte to ? Takové to,když se o něčem spolu bavíte, vy si jste naprosto jistí tím co tvrdíte a ona je schopná si i vymýšlet jen aby nepřiznala,že vůbec nemám šajnu a ve finále skončíte jako ti blbci v jejích očích vy ?! Ono se pak řekne lehce, neřeš to,za to ti to nestojí..ale,copak to v té chvilce jde? Jak vysvětlit hloupému,že je hloupý?
Jednou se mě někdo zeptal, jestli bych si vybrala být inteligentní člověk ve světě hlupáků,nebo hlupák ve světě inteligentů, bez rozmyslu jsem chtěla odpovědět to první,pak jsem se nad tím zamyslela.. Když si uvědomíte,jak vás někdy dokáže naštvat jeden hlupák,představte si,že žijete ve světě,kde jsou na každém rohu... uff ted bych 100% řekla,že bych byla raději tím hlupákem,protože bych to osobě stejně nevěděla, cítila bych se být chytřejší než všichni ostatní a především.. byla bych štastná! Takového člověka přeci jen nic netrápí,je sám se sebou spokojen, nějaké globální problémy ho netankují a pokud se mu náhodou něco nepovede,tak za to přece může někdo jiný.

Na závěr bych chtěla přidat pár citátu,které toto téma vystihují naprosto perfektně a popřát vám pevné nervy až se zase někdy s takovým hlupáke střetnete :-))


"I think I'm dumb or maybe just happy. - Myslím, že jsem hloupý, nebo možná prostě šťastný.

"Nic není nesnesitelnějšího než hlupák, který má štěstí."

"Svědomí hlupáků je vždy čisté"

"Mít ve všem pravdu je spolehlivý znak hlouposti."

"Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném."

Steve McCurry

19. dubna 2017 v 18:23 | L |  Doporučuji
Dnes jsem se procházela po Praze a náhodou jsem narazila na jednu skoro zapadlou Galerii poblíž kláštera (Galerie Ambit) Tak jsem si řekla, že se tam půjdu podívat. Konala se tam výstava fotogfrafa Steva McCurryho, většina fotek je z Afghánistánu,Indie, Barmy..něco málo i z Číny,Thajska a další zemí.. Musím říct, že mě ty fotky hrozně zaujaly, měli v sobě atmosféru té země, emoce z těch zachycených okamžiků a prostě něco co vás přiměje se na chvíli nad tím pozastavit a přemýšlet.zkrátka a jasně zanechají ve vás dojem,vážně stojí za to jít to omrknout :-)
Jedna z jeho nejznámějších fotek,kterou jste možná zahlédli na nějaké obálce časopisu,je fotka Afghánské dívky,kterou vám se přidám + pár dalších které mě zaujaly.
Mimochodem vstupné je okolo 140,- pro studenty,důchodce 60,- .. veřte,že to nebudou vyhozené peníze :)
Hudba je univerzální řeč lidstva

18. dubna 2017 v 0:53 | L |  Melodie mého srdce
Dnes vám představím jednu z mých velký vášní - hudbu! A v tomhle rozhodně dávám přednost kvalitě před kvantitou,ale přijde mi,že dnes najít něco kvalitního už je tak trochu i umění..bohužel. Nemohu říct že bych měla nějaký určitý žánr,který bych preferovala a vyhledávala,jsem otevřená všemu. Prostě někdy mám náladu na klasiku,někdy na něco tvrdšího jako třeba rock,občas mi stačí jen něco rytmického k úklidu :D V každém případě nejčastěji sahám na něco známého,něco co mám prostě ráda,protože když se pouštím do objevování něčeho nového,tak jsem zklamaná. Ale...ale zřídka objevím skvost! Především díky filmům a seriálům přiznávám :D Už to nebudu dál okecávat.. objevila jsem pár úžasných uchu lahodících songů a jsem hrozně nadšená,má to takovou až trochu retro atmosféru, báječný rytmus,cit.. no však uvidíte,pardon..uslyšíte. Příjemný poslech přeji :-)