Hlupák má před vzdělaným člověkem velkou výhodu - je sám se sebou vždy spokojený

19. dubna 2017 v 23:40 | L |  Úvahy/Zamyšlení
Aktuální téma týdne mě zaujalo. Myslím,že každý jsme už někdy zažili srážku s hlupákem "blbcem", na to se jen tak zapomenout nedá. Já posledním dobou zjištuji,že vlastně svět se skladá z velké většiny z hlupáků.. Tedy alespon ti "blbci" jsou v popředí, ty které vidíme v televizi, v novinách, na internetu a občas máme tu smůlu,že jsou to naši sousedé.
Nehrozí,že byste je nezaznamenalni,protože oni se rádi připomínají sami.

Dělím je na dvě skupiny. Ta první je taková ta normální hloupost,kterou všichni trpíme (pozor! ti kteří jsou v té druhé skupine si myslí,že ne) Tím myslím,že každý mámě něco v čem tolik nevynikáme, čemu prostě nehovíme. V takovém případě se pro jistotu do hovorů nezapojujeme,prostě posloucháme a přikyvujeme.. Pokud nás to nějak více tíží, tak si rozšíříme znalosti. Asi bych tomu neřekla vyloženě hloupost,spíše neznalost. Například,nemám problém přiznat,že jsem prostě "hloupá" na matematiku,je to taková moje španělská vesnice. A už vůbec nemám problém s lidmi,kteří svou hloupost přiznají,naopak..to ocenuji. Svým způsobem je to určitý projev inteligence. Co ale fakt nemohu vystát jsou z lidi u druhé skupiny o kterých tento článek je.

Snažila jsem se vybavit si nějaký prototyp hloupého člověka a vybavila se mi jedna má známa. Je to taková ta osoba,která všechno zná, o všem ví,všemu rozumí a samozřejmě všude byla. Takhle se prezentuje ona, realita je taková,že je to omezený člověk,bez přehledu,znalostí a určité pokory. Vy sami víte, že je to hloupá osoba,ale stejně vás dokáže rozčílit jako nikdo jiný.. znáte to ? Takové to,když se o něčem spolu bavíte, vy si jste naprosto jistí tím co tvrdíte a ona je schopná si i vymýšlet jen aby nepřiznala,že vůbec nemám šajnu a ve finále skončíte jako ti blbci v jejích očích vy ?! Ono se pak řekne lehce, neřeš to,za to ti to nestojí..ale,copak to v té chvilce jde? Jak vysvětlit hloupému,že je hloupý?
Jednou se mě někdo zeptal, jestli bych si vybrala být inteligentní člověk ve světě hlupáků,nebo hlupák ve světě inteligentů, bez rozmyslu jsem chtěla odpovědět to první,pak jsem se nad tím zamyslela.. Když si uvědomíte,jak vás někdy dokáže naštvat jeden hlupák,představte si,že žijete ve světě,kde jsou na každém rohu... uff ted bych 100% řekla,že bych byla raději tím hlupákem,protože bych to osobě stejně nevěděla, cítila bych se být chytřejší než všichni ostatní a především.. byla bych štastná! Takového člověka přeci jen nic netrápí,je sám se sebou spokojen, nějaké globální problémy ho netankují a pokud se mu náhodou něco nepovede,tak za to přece může někdo jiný.

Na závěr bych chtěla přidat pár citátu,které toto téma vystihují naprosto perfektně a popřát vám pevné nervy až se zase někdy s takovým hlupáke střetnete :-))


"I think I'm dumb or maybe just happy. - Myslím, že jsem hloupý, nebo možná prostě šťastný.

"Nic není nesnesitelnějšího než hlupák, který má štěstí."

"Svědomí hlupáků je vždy čisté"

"Mít ve všem pravdu je spolehlivý znak hlouposti."

"Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 20. dubna 2017 v 10:05 | Reagovat

Mě nejvíce vadí, když někdo není ochotný uznat svou chybu...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama